ثارالله


!. . . در دنـیـایـی کـه حـتـی روزی روح خـودم هـم تـرکـم مـیـکـنـد، هـیـچ انـتـظـاری از دیـگـران نـیـسـت


زندگینامه دکتر سعید جلیلی


دکتر سعید جلیلی متولّد سال 1344 در شهر مقدّس مشهد « منطقه طلّاب » است. وی تحصیلات خود را تا مقطع دکترای علوم سیاسی از دانشگاه امام صادق «ع» به پایان رسانده و سابقه ای 20 ساله در وزارت خارجه دارد و از پرسنل باسابقه وزارت امور خارجه محسوب می شود. عنوان پایان نامه او «سیاست خارجی پیامبر » بود و به تدریس «دیپلماسی پیامبر» می پردازد. پایان نامه مقطع دکتری دکتر جلیلی  به صورت کتاب منتشر شده و در کشور لبنان نیز به زبان عربی ترجمه و انتشار یافته است.

دکتر که به ساده زیستی در زندگی شخصی و رویکردهای اسلامی - انقلابی در دیپلماسی شهرت دارد، مورد اعتماد فراوان ولی امر مسلمین جهان حضرت امام خامنه ای در حوزه سیاست خارجی بوده و نماینده معظّم له در شورای عالی امنیّت ملّی نیز  می باشد.


سعید جلیلی که دکترای علوم سیاسی دارد، به زبانهای عربی و انگلیسی نیز مسلّط است و با توجّه به سابقه ۲۰ ساله حضور در وزارت خارجه و جایگاه علمی، تسلّط بسیار خوبی در موضوع هسته ای ایران خواهد داشت. از جمله تألیفات وی، کتاب سیاست خارجی پیامبر اسلام «ص»، الگوی تفکّر سیاسی اسلام در قرآن کریم و مقالات مختلف در زمینه روابط بین المللی است. ظاهراً دکتر جلیلی حافظ کلّ قرآن نیز می باشند.

سعید جلیلی مسولیّت هایی از قبیل: رئیس اداره بازرسی وزارت امور خارجه، دبیر اوّل، معاون اداره اوّل آمریکا در وزارت خارجه، مدیر بررسی های جاری دفتر رهبر معظّم انقلاب، معاون اداره آمریکای شمالی و مرکزی،  رایزن دوّم، مشاور رئیس جمهور، معاون اروپا و آمریکای وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و... بود. وی هم اکنون نماینده مقام معظّم رهبری و دبیر شورای عالی امنیّت ملّی جمهوری اسلامی ایران می باشد.
امّا در این مقطع، جالب و قابل توجّه است که بدانید این استاد دانشگاه و دیپلمات باهوش، در زمان جنگ تحمیلی  بارها در جبهه به عنوان نیروی بسیجی حضور یافته است.
شاید خود دکتر جلیلی چندان راضی به گفتن این جزئیّات نباشد، امّا می گوئیم تا در تاریخ بماند که سعید جلیلی در زمان جنگ ایران و عراق به عنوان نیروی بسیجی بارها در جبهه‌های جنگ حضور یافت و در دی ماه سال ۱۳۶۵دیده بان لشگر نصر خراسان بود، که در عملیّات کربلای ۵ از ناحیه پا مجروح شد و در بیمارستان صحرایی منطقه شلمچه، پای راست خود را  از دست داد.

اکنون پای راست دکتر سعید جلیلی، مصنوعی است و به عبارت دقیق تر او یک پا ندارد، امّا گامهای علمی و استوارش در سیاست، قطعاً بیش از پیش زبانزد خواهد شد.
 
منبع: وبلاگ حامیان دکتر سعید جلیلیای شنواترین شنوندگان ! دعای ما را به اجابت برسان و باقی مانده ی غیبت را به حرمت محمد و آل محمد بر ما ببخش و صدای زیبای انا بقیه الله را در عالم طنین انداز فرما... ! . . در بهشت ایزدی گر پناهم ندهند من به جهنم می روم باز با امید وصالت گر برانیم از درت یا گر بسوزانی تنم من باز می جویم درگهت باز هم می خواهمت . . . .


 

...

 

پايگاه جامع عاشورا
قالبهاي مذهبي وبلاگ
خیبر
جبهه
بازباران
افلاکیان
لبخند خدا
راه و بیراه
باران بهاری
باران کویری
یا عشق مدد
گیلان آنلاین
گلزار شهادت
سبزترين راه
سیاه و سفید
خط خطی هایم
شهيدان زنده اند
راه های رسیدن
شهدا شرمنده ایم...
منتظران یوسف زهرا
یا صاحب الزمان بیا...
روز اظهار گوهر مصون
مسجد ابوذر کردمحله
دختری در انتظار مهدی
مقر جنگ افسران سایبری
شهدا شمع محفل بشریتند
بزرگترین مرجع جنگ افزارها
سرزمین مجاهدتهای خاموش
❤عاشقانه های پاییز طلایی❤
همثانیه------------------همثانیه
گروه سایبری مهندس میرزابیگی
مهندسی معکوس 2 سیده تا خدا
سردار شهید علیرضا خلوص دهقانپور
شهیدمهندس حاج محمدمهدی مقدم
· ٠•✿ هـیـســـــــــ ــ ــ ــ ✿•٠·
★*.". * دوازده امــــــــــــام *.". *★
«تنهاییـ هایـ یکـ توتـ فرنگیـ گندیدهـ»
شهیدان محمدمهدی مقدم و نریمان مژدهی
اگر هیچکی نیست ، خدا که هست...
دستنوشته های محمدجواد بیگی
من در کنار خدایم تاابد خواهم ماند
گروه فرهنگی نسیمی از بهشت
شهید سیدحسین یزدان پرست
کمیته امداد امام خمینی (ره)
بسیج دبیرستان شکرایی 2
باخداباشی ناخدا گردی....
ناگفته های رابطه جنسی
سید شهیدان اهل قلم
پلاک ما ، هویت ماست
یا صاحب الزمان بیا ...
کربلایی جعفر صادقی
یک سبد گل معرفت
شمع های خاموش
حمیدرضا کامرانی
فاطمه خانجانى
عماریون (رشت)
کائنات برای شما
مصحف شریف
ایرانی سلام
ستاره زندگی
پریا محمدی
پارس موتور
عکسستان
دیار باران
راهیان نور
بی صدا
آشیان
تکیه
یادداشت های یک گرگ پیر...
نگاهی و یادی